духовни мисли
В тази категория има 537 цитата, разпределени в 54 страници.
Аз отдавна не живея със сърцето си, а с главата си. Претеглям, анализирам собствените си страсти и постъпки със строго любопитство, но без участие. В мене има двама човека: единият живее в пълния смисъл на тази дума, другият мисли и го съди…
М. Ю. Лермонтов
Красива нощ.Една звезда.И мисли сладострдастни ме опиват,че точно тук,сега,в тази тъмнина,телата ни се сливат.Ела в тъмното,ела!
"Мъжът, с когото съм на среща, не чува и дума от това, което говоря. Не че не ме слуша. Гледа ме право в очите, но не може да ме чуе. Мисли си колко силно го привличам. Чувствам как разговорът помежду ни му доставя удоволствие. Удоволствие, което дори го изненадва. Не е очаквал да бъде толкова удивен от себе си... Виждам го в очите му, жадно впили се в моите. Всъщност аз също съм изненадана... Мигът, в който сервитьорката се появява с още две питиета в ръце, го изтръгва от красивото вцепенение. Вдигаме тост за първи път тази вечер. "Взех решение – най-сетне чувам гласа му. – Искам да излезем отново тази седмица."
Мелани Ноткин
Половината от нашите грешки в живота идват от чувства там, където сме длъжни да мислим и от мисли там, където трябва да чувстваме.
Бъди като малко дете, което не мисли за утре и е забравило какво се е случило вчера, то просто живее, като че ли единственото време, което има значение, е сега. Сега е най-вълнуващото време, което познаваш, така че не пропускай нито миг от него.
Културата е език – таен език за споделяне на съкровени желания и мисли, за отправяне на послания, за общуване на надезиково равнище, възможност за разбиране на другия, възможност да разкриеш себе си така, че да бъдеш действително разбран - характера, духа, съдбата. - Венцеслав Константинов
Да познаваш някого някъде, с когото знаеш, че се разбирате, въпреки разстоянията и неизречените мисли - ето това превръща земята в рай.
Йохан Волфганг Фон Гьоте
И какво като ме нараняват? Какво като боли до смърт? Какво от това, че се чувствам на моменти разбита, мъртва и студена отвътре? Хиляди пъти ме убиваха и аз възкръсвах. Хиляди пъти ме бутаха, падах, но намирах сили да се изправя. И този път ще стана, с гордо вдигната глава и усмивка на лице, ще преминавам през мрака. Ще черпя опит от грешките, натрупани през годините. Ще бъда мъдра. Ще бъда това, което аз искам , а не това, което другите очакват от мен. Няма да живея по чуждите правила, няма да се поддавам на чужди манипулации, няма да се моля. Няма да допусна унижението и подигравките на тези, които са под мен. Отсега нататък избирам късметът за мой верен спътник в този живот. Той ще ми помага, той ще ми посочва пътя. А аз ще го следвам като слепец. Той няма да ми сложи прът в колелото, няма да ме бутне в пропастта. Това съм аз- едно дете , което се хваща за всичко примамливо. Дете, на което всички обичат да се подиграват, защото е казало това, което мисли. Това, което чувства и начина, по който го разбира. Ще се боря докато стигна върха дори и цял живот да се мъча да постигна целта си. Такава съм- непокорна, инатлива ако щеш ме наречи. Но аз няма да се променя заради нещо или заради някого. Няма да наруша Божията воля. Ще бъда себе си.
Не е важно с кого празнуваш нова година, важно е за кого мислиш точно в полунощ, и дали този човек също мисли за теб…
