Аз отдавна не живея със сърцето си, а с главата си. Претеглям, анализирам собствените си страсти и постъпки със строго любопитство, но без участие. В мене има двама човека: единият живее в пълния смисъл на тази дума, другият мисли и го съди…

М. Ю. Лермонтов

Добавен преди 11 годиниВиж този цитат

Красива нощ.Една звезда.И мисли сладострдастни ме опиват,че точно тук,сега,в тази тъмнина,телата ни се сливат.Ела в тъмното,ела!

Добавен преди 12 годиниВиж този цитат

Човекът е продукт на собствените си мисли. Получава това, за което мисли.

Добавен преди 12 годиниВиж този цитат

"Мъжът, с когото съм на среща, не чува и дума от това, което говоря. Не че не ме слуша. Гледа ме право в очите, но не може да ме чуе. Мисли си колко силно го привличам. Чувствам как разговорът помежду ни му доставя удоволствие. Удоволствие, което дори го изненадва. Не е очаквал да бъде толкова удивен от себе си... Виждам го в очите му, жадно впили се в моите. Всъщност аз също съм изненадана... Мигът, в който сервитьорката се появява с още две питиета в ръце, го изтръгва от красивото вцепенение. Вдигаме тост за първи път тази вечер. "Взех решение – най-сетне чувам гласа му. – Искам да излезем отново тази седмица."

Мелани Ноткин

Добавен преди 12 годиниВиж този цитат

Половината от нашите грешки в живота идват от чувства там, където сме длъжни да мислим и от мисли там, където трябва да чувстваме.

Добавен преди 12 годиниВиж този цитат

Бъди като малко дете, което не мисли за утре и е забравило какво се е случило вчера, то просто живее, като че ли единственото време, което има значение, е сега. Сега е най-вълнуващото време, което познаваш, така че не пропускай нито миг от него.

Добавен преди 12 годиниВиж този цитат

Културата е език – таен език за споделяне на съкровени желания и мисли, за отправяне на послания, за общуване на надезиково равнище, възможност за разбиране на другия, възможност да разкриеш себе си така, че да бъдеш действително разбран - характера, духа, съдбата. - Венцеслав Константинов

Добавен преди 12 годиниВиж този цитат

Да познаваш някого някъде, с когото знаеш, че се разбирате, въпреки разстоянията и неизречените мисли - ето това превръща земята в рай.

Йохан Волфганг Фон Гьоте

Добавен преди 12 годиниВиж този цитат

И какво като ме нараняват? Какво като боли до смърт? Какво от това, че се чувствам на моменти разбита, мъртва и студена отвътре? Хиляди пъти ме убиваха и аз възкръсвах. Хиляди пъти ме бутаха, падах, но намирах сили да се изправя. И този път ще стана, с гордо вдигната глава и усмивка на лице, ще преминавам през мрака. Ще черпя опит от грешките, натрупани през годините. Ще бъда мъдра. Ще бъда това, което аз искам , а не това, което другите очакват от мен. Няма да живея по чуждите правила, няма да се поддавам на чужди манипулации, няма да се моля. Няма да допусна унижението и подигравките на тези, които са под мен. Отсега нататък избирам късметът за мой верен спътник в този живот. Той ще ми помага, той ще ми посочва пътя. А аз ще го следвам като слепец. Той няма да ми сложи прът в колелото, няма да ме бутне в пропастта. Това съм аз- едно дете , което се хваща за всичко примамливо. Дете, на което всички обичат да се подиграват, защото е казало това, което мисли. Това, което чувства и начина, по който го разбира. Ще се боря докато стигна върха дори и цял живот да се мъча да постигна целта си. Такава съм- непокорна, инатлива ако щеш ме наречи. Но аз няма да се променя заради нещо или заради някого. Няма да наруша Божията воля. Ще бъда себе си.

Добавен преди 12 годиниВиж този цитат

Не е важно с кого празнуваш нова година, важно е за кого мислиш точно в полунощ, и дали този човек също мисли за теб…

Добавен преди 11 годиниВиж този цитат