''Изпрати хубавата мисъл в света и не мисли за нейния път....Ти пусни мисълта. Тя ще иде, ще обиколи света и ще се върне при тебе..''

Добавен преди 12 годиниВиж този цитат

За да сте щастлив трябва да се избавите от всичко излишно. Излишните вещи, излишната суета, а най-важното - излишните мисли!

Даниел Шелбъргър

Добавен преди 12 годиниВиж този цитат

Не искам вече да се влюбвам… Да мислиш за някого без никаква реална причина и тези мисли да нахлуват в теб и да помитат всичко по пътя си… И все аз съм този, който обича повече… И след всичките глупости мисълта за теб, как искам… да те искам… да искам теб… отново и отново… Не! Не искам да се влюбя и да те изгубя. Просто искам теб!

Чарлз Буковски

Добавен преди 12 годиниВиж този цитат

Внимавай с думите си – превръщат се в мисли.
Внимавай с мислите си – превръщат се в чувства.
Внимавай с чувствата си – превръщат се в дела.
Внимавай с делата си – превръщат се в навици.
Внимавай с навиците си – превръщат се в ценности.
Внимавай с ценностите си – превръщат се в характер.
Внимавай с характера си – превръща се в Съдба.

Махатма Ганди

Добавен преди 12 годиниВиж този цитат

Често човек си мисли, че е далече от щастието, а то с тихи стъпки вече е дошло до него.

Джовани Бокачо

Добавен преди 12 годиниВиж този цитат

Не мисли за всички низости, а за красотата, която въпреки тях остава.

Добавен преди 12 годиниВиж този цитат

Не плача за отминалите дни

или за това, че сърцето ми разби.

Не плача, че не си до мен

да стоплиш моя хладен ден.

Не плача, че не мога вече да обичам

или във вярност да се вричам.

Не плача, защото ми е гадно,

или защото тялото ми за твоите ласки е жадно.

Не плача, че те няма

или че съм в емоционална яма.

Не, не плача, не си мисли това,

започнах без тебе да пиша нова глава.

Не, аз няма вече за тебе сълза да отроня

и няма никога повече да те гоня.

Не, аз няма тебе да искам

и когато е трудно зъби да стискам.

Не, ти не заслужаваш пак шанс да ти дам

и на твоята обич фълшива да се отдам...

Добавен преди 12 годиниВиж този цитат

Жените са по-мъдри от мъжете, защото те знаят по-малко, а разбират повече.

Добавен преди 12 годиниВиж този цитат

Има милиони хора, които стоят будни в 4 сутринта, мислейки за някого. И има милиони хора които спят в 4 сутринта, без да знаят, че някой мисли за тях.

Добавен преди 12 годиниВиж този цитат

Време

Текат минути, часове и дни
в безспирен бяг безследно отлетели.
Как страшно в тези четири стени
ти блъскаш своите мисли посивели.
И чакаш някого. Но идва ден,
когато по пътеки осветени,
от блясъка на слънце озарен,
с изопнати от дъжд прохладни вени
ще спреш за миг внезапно покосен
от мисъл: Младостта е изживяна,
и как ли ще признаеш ужасен
пред себе си, че тя е пропиляна.
И истински все още неживял,
денят ти сив отмерва пулс последен.
И времето ще сграбчиш ти без жал
със трескави ръце и ужас леден.
Към слънцето с пресъхнали очи,
съсипан, прежаднял ще се катериш.
Но слънцето жестоко ще мълчи
и нищо ново няма да намериш,
защото си съвсем обикновен човек
на средна възраст. Много скоро
е може би и онзи страшен ден,
когато смърт очите ще затвори.
Ще върнеш ли, дали ще върнеш пак
загубеното, вече пропиляно?!
На карта ще залагаш, светъл бряг
ще търсиш, но във тебе като рана
ще пари мисълта, че две неща
не можеш никога да си възвърнеш:
Живота да избавиш от смъртта
и времето назад да върнеш!

Изтича песента като вода!
Но времето остава нейна стража.
Дотука спира моята следа,
а имах толкоз много да ви кажа.

Петя Дубарова

Добавен преди 12 годиниВиж този цитат