колекция мисли
В тази категория има 529 цитата, разпределени в 53 страници.
Когато често се срещаме с дадени хора те стават част от живота ни. И като станат част от живота ни започват да се опитват да го променят. И се сърдят, когато не правим това, което те изискват от нас. Понеже всеки си мисли, че знае как другият трябва да живее живота си, но всъщност никой не знае как трябва да живее своя собствен.
Колкото една жена е по-закръглена, толково по-плоски мисли поражда. - Венцеслав Константинов
Притча за свободата
Един младеж се обърнал към един майстор: ”Кажи ми какво е свобода?”
“Коя свобода?”, попитал го майсторът.
“Първата свобода е глупостта. Тя прилича на жребец, който отхвърля ездача си. След това обаче той усеща още по-стегнатия му захват.
Втората свобода е разкаянието. То е като капитан на кораб, оставащ върху пробития корпус след корабокрушение, вместо да се качи на спасителната лодка.
Третата свобода е разбирането. То идва след глупостта и разкаянието. То е като сламката, която се люшка по вятъра и понеже се огъва, къдто е слаба.”
Младежът попитал: ”Това ли е всичко?”
Майсторът: “Някои смятат, че самите те са търсили истината на душата си. Голямата душа обаче мисли и търси чрез тях. Също като природата тя може да си позволи доста заблуди, понеже непрекъснато и без усилие замества фалшиви играчи с нови. На тези обаче, на които позволява да мислят, оставя известна свобода и както една река, която оставя плувеца да се носи в нея, ги носи с обединени сили към нови брегове.“
Ако му предстои да направи някаква решителна крачка, мъжът си мисли: "Какво да кажа?", а жената - "Какво да облека?"
Мадлен дьо Пюизие
Има милиони хора, които стоят будни в 4 сутринта, мислейки за някого. И има милиони хора, които спят в 4 сутринта, без да знаят, че някой мисли за тях.
Понякога няма по-мрачно място от нашите мисли, безлуният среднощен мрак на ума.
Дийн Кунц
Често се питам:
- Онази постъпка с кой акъл я направи!
И сам си отговарям:
- С тоя, твоя, с който си на път да извършиш някоя нова глупост. Колкото и да се мисли умъдрен от живота, човек си остава дете в не малка степен.
Валери Петров
Всеки човек е създаден да обича и да бъде обичан и всеки един търси тези две неща. Когато ги намери или поне си мисли, че ги е намерил, чак тогава се чувства истински щастлив.Животът е едно постоянно търсене на щастието. Никога не се предавай, защото винаги след лошото по правило идва и доброто. Моят съвет е - следвай сърцето си и се надявай да имаш късмет и да си много щастлив като мен. Дори и да не се получи ти си длъжен пак да пробваш, защото животът е един и трябва да се бориш както се казва "със зъби и нокти" и да бъдеш упорит, и най-вече да вярваш в себе си. Вярвай и ще постигнеш всичко
Тези, които са осовобдени от злонамерени мисли със сигурност намират спокойствие.
Оптимистът мисли, че живеем във възможно най-добрия свят, а песимистът знае това. - Робърт Опенхаймер
