мъдри мисли книга
В тази категория има 632 цитата, разпределени в 64 страници.
Докато взривявах сърцето с емоции… в главата ми нямаше мисли… мислите идват после, когато емоцията се превърне в парченце спомен…
Половината от нашите грешки в живота идват от чувства там, където сме длъжни да мислим и от мисли там, където трябва да чувстваме.
Джоан Колинс
Никога не ме е отблъсквала бедността на човека, а неговите бедни мисли и душа.
Омар Хаям
Когато често се срещаме с дадени хора, те стават част от нашия живот. И като станат част от живота ни, започват да се опитват да го променят. И се сърдят, когато не правим това, което те изискват от нас. Понеже всеки си мисли, че знае, как другия трябва да живее живота си, но всъщност никой не знае как трябва да живее своя собствен!
Паулу Коелю
Да се върнеш при стара любов е като да четеш книга пак и пак! Не си заслужава, след като знаеш какъв е края!
Използвай миговете на тишина, за да се вслушаш, да намериш дълбокия извор оттатък безполезните мисли и задръстванията на думите. Съсредоточи се в сърцето си, представи си го лъчисто, пулсиращо в ритъма на вселената и то ще се разтвори като цвете сутрин, ще освободи всички ухания на душата. Промени гледната точка спрямо самия себе си. Ти не си само същество на усещанията, ограничено от физическата обвивка на едно тяло.
Ти не си отделен от другите. Обърни се към тях – научи се да гледаш другояче света наоколо. Мисли в хармония с всички форми на живот, ако искаш да си щастлив, защото си брат и сестра на всички създания.
Любовта е парадоксално състояние на организма, при което човек престава да мисли за собствения си задник и започва да мисли за чужди такива!
Всеки човек е създаден да обича и да бъде обичан и всеки един търси тези две неща. Когато ги намери или поне си мисли, че ги е намерил, чак тогава се чувства истински щастлив.Животът е едно постоянно търсене на щастието. Никога не се предавай, защото винаги след лошото по правило идва и доброто. Моят съвет е - следвай сърцето си и се надявай да имаш късмет и да си много щастлив като мен. Дори и да не се получи ти си длъжен пак да пробваш, защото животът е един и трябва да се бориш както се казва "със зъби и нокти" и да бъдеш упорит, и най-вече да вярваш в себе си. Вярвай и ще постигнеш всичко
Тези, които са осовобдени от злонамерени мисли със сигурност намират спокойствие.
