Работата – това е шанс да правите изкуство. "Доброто" изкуство е безполезно и банално. Никой не пресича улицата, за да си купи "добро" изкуство, или не става фен на "добри" артисти. - Сет Годин

Добавен преди 12 годиниВиж този цитат

Не си сам приятею!
Не мисли, че ако онези "екземпляри" са против тебе, не те подкрепят означава, че си сам. Напротив, те знаят къде да пипнат току-там. Повярвай, мисля, че те те разбират, но помни, че и всеки има свои виждания, които други нямат…

Добавен преди 11 годиниВиж този цитат

Да обичаш е нещо много просто. Събуждаш се с усмивка, в очакване на поредния слънчев ден. Споделяш мисли, книги, филми, забавни смешки, решаваш ребуси. Всеки ден носи в себе си ново знание, нова мъдрост… Готвиш по нови споделени рецепти. Променяш деня си неусетно, по програмата на другия. Пиеш боза. Хапваш пиле. Опитваш вкуса на нови салати. И всеки битовизъм, носи вкуса на приключение. Целуваш. Докосваш. Променяш си прическата и гардероба си. Ставаш по-добър… Ядеш посред нощ портокали. Усмихваш се. Смееш се… да те обичат е нещо много просто…

Добавен преди 11 годиниВиж този цитат

Чистота е нужна в света - чистота в мисли, в чувства и в постъпки. Никой не може да опетни чистия човек.

Добавен преди 11 годиниВиж този цитат

Истинският мъж не те убеждава в нищо. Не пречи и не настоява. Той се появява точно когато най-малко го очакваш. Не мисли да остава. Но и не бърза да си тръгне. Истинският мъж няма лице. Защото няма значение, как изглежда. Той има характер и принципи, опънати като струните на цигулка Страдивариус. Различава се от всички останали по това, че ще те промени изцяло.

Добавен преди 11 годиниВиж този цитат

Той не е идеален. Нито пък ти. Двамата заедно, също никога няма да сте идеални. Но ако той може да те разсмее поне веднъж, ако може да те накара да преосмисляш нещата и ако признава, че е човек и че прави грешки, тогава се дръж за него и му покажи най-доброто, на което си способна. Той няма да ти рецитира поезия. Няма да мисли за теб непрекъснато. Но ще ти даде част от себе си, която знае, че можеш да счупиш. Не го наранявай, не го променяй и не очаквай от него повече, отколкото може да даде. Не анализирай. Усмихвай се, когато те прави щастлива, крещи му, когато те ядосва и усещай липсата му, когато го няма. Обичай силно, когато има любов за изживяване. Защото идеални мъже не съществуват, но винаги има един мъж, който е идеален за теб.

Боб Марли

Добавен преди 12 годиниВиж този цитат

Любовта не е само чувство, защото чувствата рано или късно умират, по своята същност тя е действена, тоест действие, изкуство, което повечето хора си мислят, че владеят, но не е така.

Добавен преди 11 годиниВиж този цитат

И може би след месец, два, а може би година, ще се сетиш за нея и ще се усмихнеш. Хиляди мисли ще минат през главата ти. Ще осъзнаеш грешките си, ще разбереш всички онези неща, за които ти говореше. И тогава ще осъзнаеш колко я обичаш. Ще й пишеш, но тя няма да отговори. Ще й звъннеш, но няма да ти вдигне. Когато я попиташ защо прави така, тя ще каже, че е имала работа. Ще я срещнеш и ще и се усмихнеш, а тя ще извърне погледа си, така както ти правеше. Ще се познаеш, нали? Същите тези безизразни устни, този леден поглед, тази уверена походка…

Добавен преди 11 годиниВиж този цитат

Съвременните хора трябва с много аргументи, факти и логически заключения да убеждаваш, че има Божествен Промисъл, който чрез известни закони направлява човешкия живот. Всички мисли, желания и действия се определят от известни закони. По някой път на туй, което се случва в живота, което е странно за нас, ние даваме криво тълкуване и вследствие на това сме си образували с течение на времето и в ред поколения една чудновата философия, че всичко в света било произволно, т.е. че нямало ред, порядък, че правото било на силния, на умния, на хитрия и т.н. Има ли нужда да доказвам, че това е голямо заблуждение?

Беинса Дуно

Добавен преди 11 годиниВиж този цитат

Всяка наша мисъл притежава енергия! Вашите мисли във всеки един момент са факти за Вселената. Ако силно желаете нещо, то трябва да имате първо нагласата, че вие го заслужавате, то ви се полага и вие ще го имате. Законът за Привличането – най-могъщият закон на Вселената откликва на мисълта ви. Вашата задача са първа и трета Стъпка, останалото е работа на Вселената! Вселената ще ви води и ще ви зареди с енергията, която ви е необходима, за да предприемете Точното Вдъхновено Действие и да получите, това което сте си пожелали!
Просто бъдете БЛАГОДАРНИ за всичко, което имате и за това което искате да имате.
Първа Стъпка: ВИЕ- Пожелайте си нещо!
Втора Стъпка: ВСЕЛЕНАТА - Вселената създава начин да ви го поднесе!
Трета Стъпка: ВИЕ - Започнете да си се представяте в ума си така, сякаш вече имате това, което сте си пожелали и повярвайте с цялото си сърце, че вече го имате!
Просто бъдете БЛАГОДАРНИ за всичко, което имате и за това което искате да имате. Мислете само в сегашно време и не забравяйте, че Вселената сте самите Вие. Не вие се намирате във Вселената, а Вселената се намира във вас!
Не се отказвайте, колкото и време да отнеме, защото не е важно каква е мечтата ви, важно е какво ще направи тази мечта от вас!

Ронда Бърн

Добавен преди 12 годиниВиж този цитат