мисли положително
В тази категория има 537 цитата, разпределени в 54 страници.
Идва момент, в който онази тръпка изчезва. Просто, защото се изморяваш да чакаш. И тогава разбираш колко безсмислено е било всичко… всяка една минута, отнета от мисли за някой, който накрая ти доказва, че не си e заслужавал…
Преди секс мъжът не мисли трезво, а жената мисли по-трезво. След секс нещата се обръщат. Мъжът започва да мисли трезво, а жената си губи разсъдъка.
Шери Аргов
Всеки ден е нов, както всяко начало, което е ново предизвикателство в нашия живот. Всяко утро е различно. Днес може да е слънчево, а утре - дъждовно. Ако днешният ден е слънчев обаче и ти се усмихне, усмихни се и ти и посрещни с добро настроение новия ден. Не мисли за вчера и за отминалите събития. Спомни си, че не можеш да върнеш миналото, но винаги можеш да поправиш грешките в бъдещето. Както са казали хората Никога не поглеждай назад.
Аз съм такъв човек, че ако някой мисли, че съм глупак, то и аз се държа пред тези хора като глупак. Никога не съм чувствал необходимостта да доказвам нещо. Ако някой вече си е създал за мен свое грешно мнение, за Бога, нека си го затвърди. Аз ще се радвам да подсиля тяхната заблуда.
Кърт Кобейн
Стигнах до заключението, че богатството е състояние на ума, и че всеки може да постигне такова състояние на ума, чрез богати мисли.
Андрю Янг
Жената е майка, но и много пъти баща... Тя е готова винаги на саможертви и да поеме чужда вина... Обича и страда... пада, но пак се изправя... Тя често мисли за проблемите, но в същото време мисли и за техните решения... Нейната битка е жестока, може би повече отколкото може да си представи, но никога не се предава, преди да е напълно сигурна, че е длъжна миналото да остави! Нейният път е дълъг, но тя не се спира, докато не го извърви, често се обръща, но само за да скрие своите горчиви сълзи... Много са нощите, в които не спи... много са дните, в които мълчи... Много са болките скрити в сълзи... Това е, тя... Това е жена... силен дух и душа.
Ако му липсваш, ще те потърси.
Ако те обича, ще ти каже.
Ако се интересува, ще ти покаже!
А ако не, не си струва и минута от времето ти, защото той със сигурност няма да прекара своето време в мисли за теб.
Този, който е трябвало да присъства в живота ти, ще остане. Понякога се налага да изминеш пътя сам и не се нуждаеш от кой знае каква външна помощ. Може да си мислиш, че се нуждаеш. Който мисли, че е така и се поддаде на тази мисъл, се превръща в жертва. Ако погледнеш навътре в себе си, пътят ти ще бъде осветен, независимо дали ще го извървиш сам или с други хора.
Робърт Шварц
В момента нашата държава е като мътно, застояло, турско кафе.
Цялата утайка се е качила горе и се мисли за каймак.
Когато нещо ти липсва, винаги мислиш за него. Щом е сам човек мисли за много неща. Знаете ли, повечето хора живеят деветдесет процента в миналото, седем процента в настоящето и само три процента в бъдещето. Сатчел Пейдж е казал най-мъдрото нещо по този въпрос. Той казва:
- Не се оглеждай назад. Може би нещо те настига.
Джон Стайнбек
