"Настоещето винаги е било море от чувства, по което се клатушкат хорските души, несигурни в своя път. Техните сълзи, техните вопли, радости, стремления, измами и дъшевни тържества, техните мисли и опити падат като скъпоценни бисери в бездние на това море. И когато те се оттече в далечното минало, хората намират на дъното му утаени всичките попаднали съкровища и черпят мъдрост" Елин Пелин

Добавен преди 12 годиниВиж този цитат

" Той не е перфектен. И ти не си, и вие двамата никога няма да сте перфектни. Но ако може да те накара да се разсмееш поне веднъж, кара те да се замислиш поне два пъти, и ако признава че и той е човек и прави грешки, дръж се за него и му дай всичко от себе си. Той няма да ти рецитира поезия, не мисли за теб във всеки момент, но ще ти даде част от себе си, която знае че можеш да счупиш. Не го наранявай. Не го променяй. И не очаквай от него повече от това което може да даде. Не анализирай. Усмихвай се когато те прави щастлива, крещи когато те ядоса, и се остави да ти липсва когато го няма. Обичай силно когато любовта я има. Защото перфектни мъже не съществуват. Но винаги има един мъж който е перфектен за теб."

Боб Марли

Добавен преди 12 годиниВиж този цитат

Който ясно мисли, ясно се изразява. - Никола Боало

Добавен преди 12 годиниВиж този цитат

Културата е език – таен език за споделяне на съкровени желания и мисли, за отправяне на послания, за общуване на надезиково равнище, възможност за разбиране на другия, възможност да разкриеш себе си така, че да бъдеш действително разбран – характера, духа, съдбата. - Венцеслав Константинов

Добавен преди 12 годиниВиж този цитат

Само демонът на сърцето изтезава тялото.
…или демонът на разума, т.е. страдаме заради собствените си постъпки.
В будисткия ад демонът-мъчител казва на жертвата си:
"Вини себе си, не мен! Аз съм само творение на твоите постъпки и мисли; ти затова ме създаде!"

Добавен преди 12 годиниВиж този цитат

Нашето естествено състояние е радостта, и отнема толкова много енергия да мислим негативни мисли, да говорим отрицателни думи, и да се чувстваме нещастни. Лесният път е добри мисли, добри думи и добри дела.

Ронда Бърн

Добавен преди 12 годиниВиж този цитат

Исках луда любов. Исках да чувствам това, за което пишат в книгите и говорят във филмите. Да знам, че човекът, когото обичам е някъде там и мисли за мен. Но не е толкова просто. Защото в реалността боли. Боли много. Няма щастлив край. Принца не се бори за своята пепеляшка. И те не заживяват щастливо…

Добавен преди 12 годиниВиж този цитат

Това, за което човек постоянно мисли, ще дойде. И това, което постоянно отрича, и то ще дойде…

Петър Дънов

Добавен преди 12 годиниВиж този цитат

Човек, който мисли за бариерите пред себе си, обикновено остава сляп за възможностите, които му се отварят.

Добавен преди 12 годиниВиж този цитат

Трябва да изтръсквате лошите мисли от главата си!

Добавен преди 12 годиниВиж този цитат