Бъди бдителен. Защитавай ума си от негативни мисли.

Добавен преди 12 годиниВиж този цитат

Едва ли има нещо по-необходимо за спокойния живот и за успеха на всяко дело от умението на човека да владее своите мисли. - Джон Лок

Добавен преди 12 годиниВиж този цитат

То няма спирка вече. Не мога да спя дори. Главата ми е пълна с мисли. По-добре да ги излея на лист хартия, отколкото да стоят затворени.

Добавен преди 11 годиниВиж този цитат

Човекът винаги е по-голям мръсник, отколкото си мисли.

Ромен Гари

Добавен преди 11 годиниВиж този цитат

С цялата си несигурност, в едно съм сигурен: под най-горния пласт на своята слабохарактерност хората искат да бъдат добри и да ги обичат. Повечето им пороци практически са опит да стигнат по най-късия път до обичта. Стигне ли човек до смъртта, нищо, че е бил може би способен, с влияние, гениален, умира ли необичан, животът му положително изглежда провал, а самата смърт - смразяващ ужас. И ми се струва, че ако вие или аз трябва да избираме между два пътя на мисълта и действието, длъжни сме да помним, че ще умрем, следователно нека се опитаме да живеем така, че нашата смърт да не носи облекчение на света.

Джон Стайнбек

Добавен преди 11 годиниВиж този цитат

Въпреки всичко тя продължаваше да го обича, защото за първи път в живота си, тя бе познала свободата. Можеше да го обича без никой да узнае. Не се нуждаеше от неговото позволение, за да чувства колко й липсва, когато го няма. Можеше да мисли за него по цял ден. Свободата означава това, което сърцето ти силно желае, независимо от мнението на околните.

Добавен преди 11 годиниВиж този цитат

Идеите, с които хората се занимават, са свещени. Не ги питайте с какво се занимават, какви мисли ги вълнуват. Това е тяхна работа. От вас се изисква да минете покрай тях, без да ги смущавате с мисълта си.

Петър Дънов

Добавен преди 11 годиниВиж този цитат

Когато видиш човек в беда, не си мисли че животът му преживява изпитание. Това изпитание се отнася и за теб. Каква ще е постъпката ти към него? Ще му помогнеш или ще се отвърнеш.

Омар Хаям

Добавен преди 11 годиниВиж този цитат

Аз отдавна не живея със сърцето си, а с главата си. Претеглям, анализирам собствените си страсти и постъпки със строго любопитство, но без участие. В мене има двама човека: единият живее в пълния смисъл на тази дума, другият мисли и го съди…

М. Ю. Лермонтов

Добавен преди 11 годиниВиж този цитат

Красива нощ.Една звезда.И мисли сладострдастни ме опиват,че точно тук,сега,в тази тъмнина,телата ни се сливат.Ела в тъмното,ела!

Добавен преди 12 годиниВиж този цитат