яки фрази и мисли
В тази категория има 538 цитата, разпределени в 54 страници.
Ние никога не знаем какво си мисли и чувства другия. Ние интерпретираме неговото поведение и се обиждаме на собствените си мисли по този повод.
ОШО
Колко е хубаво, че никой не може да прочете най-съкровените ни мисли. Защото тогава щяха да лъснат тъпите ни самовлюбени душички.
Майкъл Конъли
Време
Текат минути, часове и дни
в безспирен бяг безследно отлетели.
Как страшно в тези четири стени
ти блъскаш своите мисли посивели.
И чакаш някого. Но идва ден,
когато по пътеки осветени,
от блясъка на слънце озарен,
с изопнати от дъжд прохладни вени
ще спреш за миг внезапно покосен
от мисъл: Младостта е изживяна,
и как ли ще признаеш ужасен
пред себе си, че тя е пропиляна.
И истински все още неживял,
денят ти сив отмерва пулс последен.
И времето ще сграбчиш ти без жал
със трескави ръце и ужас леден.
Към слънцето с пресъхнали очи,
съсипан, прежаднял ще се катериш.
Но слънцето жестоко ще мълчи
и нищо ново няма да намериш,
защото си съвсем обикновен човек
на средна възраст. Много скоро
е може би и онзи страшен ден,
когато смърт очите ще затвори.
Ще върнеш ли, дали ще върнеш пак
загубеното, вече пропиляно?!
На карта ще залагаш, светъл бряг
ще търсиш, но във тебе като рана
ще пари мисълта, че две неща
не можеш никога да си възвърнеш:
Живота да избавиш от смъртта
и времето назад да върнеш!
Изтича песента като вода!
Но времето остава нейна стража.
Дотука спира моята следа,
а имах толкоз много да ви кажа.
Петя Дубарова
Правя си списък на нещата, на които не ни учат в училище. Не ни учат как да обичаме някой. Не ни учат как да бъдем известни. Не ни учат как да бъдем богати или бедни. Не ни учат как да оставим зад себе си, някой, когато вече не обичаме. Не ни учат да разбираме какво си мисли човека срещу нас. Не ни учат какво да кажем на някой, който умира. Не ни учат на нищо, което си заслужава.
Нейл Геймън
Да познаваш някого някъде, с когото знаеш, че се разбирате, въпреки разстоянията и неизречените мисли - ето това превръща земята в рай.
Йохан Волфганг Фон Гьоте
Посрещай всеки в живота си с любов… без значение колко мисли да остане. Едни ще отлитат бързо, истинските ще останат за цял живот!
Не задържай лошите мисли, гнева, страха или угризението. Гледай ги как отминават като птици в небето, без да оставят следи.
“От мъдростта израстват три плода: добре да се мисли, добре да се говори, правилно да се действа.” Демокрит
И ако някой си мисли , че най - важното е да ходиш по дискотеки , да се пие и да се пуши , лъже се . Няма нищо по - ценно от това да знаеш , че имаш на кой да разчиташ , да знаеш ,че имаш близки ,който в добро и лошо винаги ще са до теб ,който вечно и ще те обичат .. Е сега ми кажете , че дискотеките , цигарите , пиенето и гаджетата и т.н. са най- важното във вашия живот .
