БЪДИ ТАКЪВ, КАКЪВТО СИ.
Ти възприемаш този свят в собственото си съзнание. Чудесно е, че се грижиш за околната среда, защото почиствайки я от отпадъци, ти почистваш майката Земя, от която си жива част. Но не забравяй да почистиш токсините от своите човешки мисли.

Дийпак Чопра

Добавен преди 12 годиниВиж този цитат

Половината от нашите грешки в живота идват от чувства там, където сме длъжни да мислим и от мисли там, където трябва да чувстваме.

Джоан Колинс

Добавен преди 12 годиниВиж този цитат

И най-вече винаги мисли за едно:
Бог е създал жената след мъжа, защото е искал да поправи грешките, които е допуснал при първия си опит.

Патриша Гарсо

Добавен преди 12 годиниВиж този цитат

Тогава баща ми казваше: запомни, нещастието е в това, дето при нас никой не мисли, че е на мястото си, и всеки всекиму е възможен съперник.

Добавен преди 12 годиниВиж този цитат

Пита ме той дали се сърдя и аз казах, че не се… и сега, стои идиота и си мисли, че не съм сърдита…

Добавен преди 12 годиниВиж този цитат

Спомен

Тежки думи, кънтящи в празната стая,
леден полъх от твоето Сбогом! боли,
всяка клетва и ласка стопи се в без края,
на облечени в цветни окраски лъжи!

Неизречена прошка за думи греховни,
разпокъсани мисли в мрака стоят,
аромата останал, за теб щом ми спомни,
ще пришпорва сърцето във лудешки бяг.

И изпращам последното свое Обичам!,
нека то те усмихва, когато тъжиш,
любовта във сълзи по лицето се стича,
и превръща те в спомен красив!

Добавен преди 12 годиниВиж този цитат

Вeликите мисли идват толкова рядко в главата на човек, че никак не е трудно да ги запомниш.

Добавен преди 12 годиниВиж този цитат

Когато човек мисли, той се съмнява, когато действа, е уверен.

Добавен преди 12 годиниВиж този цитат

“ЛЮБОВТА”
Любов…Какво е това?Защо всеки човек се стреми към нея?Какво е да обичаш?Толкова ли е хубаво това чувство или състояние?
Любовта е най-истинското и красиво нещо в живота!От нея се ражда най-чистото и свято нещо-детето!Любовта ни кара да полетим,да даваме без да търсим отплата,да мислим за другия,все едно сме едно цяло.
Разбираш,че обичаш,когато осъзнаеш,че нищо от онова,което се случва между теб и другия,не е незначително;че всичко,което изричаш може да е причина да накараш другия да се усмихне или разплаче.Осъзнаваш,че изпитваш любов към,човека всяка сутрин,когато се събудиш,изпълнен с благодарност,че има още един ден заедно и се обичате.Всеки ден,всяка минута,всяка секунда си благодарен,че обичаш;че този човек е до теб.
Той споделя и дните,и нощите ти,леглото и бремето ти.Човекът,който те обича,съзира в теб твоите мисли,желания,които никой друг не ги вижда.Той ще докосва тялото ти на места,които нокой друг не докосва.Човека,който те обича,те закриля и предпазва от лошите неща.Той ти предлага чудеса двеки ден,притежава способността да ти доставя удоволствие с усмивката си,с гласа си,с уханието си,с начина,по който се движи.Притежава способността да прогони самотата ти,да превърне обикновенното във величествено.
Това е истинската любов.Това е океана от любов,за който всеки си мечтае.
Но любовта не е само радост,тя е и болка.Понякога се влюбваш в неподходящия човек,а той не отвръща на любовта ти.Тогава боли много.Объркваш се……мислиш,че грешката е в теб.
Случва се,когато има човека до теб и мислиш,че го обичаш,да се появи друг,който ти дава това,което не получаваш.Идват съмненията.Все едно си между два острова и това те измъчва,и неможеш да прецениш на къде да заплуваш-към този който си мислиш,че познаваш,но не ти дава удоволетворение,или към този,който е непознат,но те превлича.Решаваш,че познатото е по-добре за теб и започваш да плуваш към него.Когато стигнеш разбираш,че си сгрешила,но нямаш сили да се върнеш.Тогава ще се удавиш в собствените ти съмнения и съжаления,понякога с последната глътка въздух,усещаш сила,започваш да плуваш към онова място красиво,бленуваното.Когато стигнеш си изпълнена с щастие и радост.Любовта не е течение,трябва да се бориш за нея.Любовта поражда и завист и омраза,но не е хората,които я изпитват,а в другите,които не са способни да я изпитат.Ако се справиш със злобата и зависта,всичко друго зависи от ТЕБ!!!!

Добавен преди 12 годиниВиж този цитат

Ние сме това, което мислим. Всичко, което сме, възниква с нашата мисъл. С нашите мисли изграждаме нашия свят.

Добавен преди 12 годиниВиж този цитат