Половината от нашите грешки в живота идват от чувства там, където сме длъжни да мислим и от мисли там, където трябва да чувстваме.

Джоан Колинс

Добавен преди 12 годиниВиж този цитат

Никога не ме е отблъсквала бедността на човека, а неговите бедни мисли и душа.

Омар Хаям

Добавен преди 12 годиниВиж този цитат

Часът е…00:02, а в главата ми са две мисли: "Как ли е той и мисли ли за мен?"…

Добавен преди 11 годиниВиж този цитат

Когато често се срещаме с дадени хора, те стават част от нашия живот. И като станат част от живота ни, започват да се опитват да го променят. И се сърдят, когато не правим това, което те изискват от нас. Понеже всеки си мисли, че знае, как другия трябва да живее живота си, но всъщност никой не знае как трябва да живее своя собствен!

Паулу Коелю

Добавен преди 11 годиниВиж този цитат

...Цени първо себе си и после мисли за другите!

Добавен преди 12 годиниВиж този цитат

Използвай миговете на тишина, за да се вслушаш, да намериш дълбокия извор оттатък безполезните мисли и задръстванията на думите. Съсредоточи се в сърцето си, представи си го лъчисто, пулсиращо в ритъма на вселената и то ще се разтвори като цвете сутрин, ще освободи всички ухания на душата. Промени гледната точка спрямо самия себе си. Ти не си само същество на усещанията, ограничено от физическата обвивка на едно тяло.

Добавен преди 12 годиниВиж този цитат

Любовта е парадоксално състояние на организма, при което човек престава да мисли за собствения си задник и започва да мисли за чужди такива!

Добавен преди 12 годиниВиж този цитат

Отмъсти с доброта..
Този свят е като заснежена планина, където кънти ехото на гласа ти. Каквото и да кажеш, и добро, и зло, то ще се върне пак при теб. Затова, в случай, че някой ти мисли злото, само ще усложниш положението, ако тръгнеш да злословиш за него. Ще влезеш в омагьосания кръг на мъстта. Ето защо четиридесет дни и четиридесет нощи говори и мисли за този човек хубави неща. В края на четиридесетте дни всичко ще бъде различно, защото дълбоко в себе си ти ще бъдеш друг.

Елиф Шафак

Добавен преди 12 годиниВиж този цитат

Знаеш ли каква грешка правим винаги? Струва ни се, че животът не може да се променя, че веднъж влезли в едни релси, трябва да се движим по тях до края. А пък съдбата има много по-богато въображение от нас. Тъкмо, когато човек си мисли, че е в безизходица,
когато е достигнал върха на отчаянието, изведнъж като вихър тя обръща всичко наопаки, понася го нанякъде и той се озовава в един нов живот.

Сузана Тамаро

Добавен преди 12 годиниВиж този цитат

Ние сме това, което мислим. Всичко, което сме, възниква с мислите ни. С нашите мисли ние създаваме нашия свят.

Буда

Добавен преди 12 годиниВиж този цитат