Ако му предстои да направи някаква решителна крачка, мъжът си мисли: "Какво да кажа?", а жената - "Какво да облека?"

Мадлен дьо Пюизие

Добавен преди 12 годиниВиж този цитат

Има милиони хора, които стоят будни в 4 сутринта, мислейки за някого. И има милиони хора, които спят в 4 сутринта, без да знаят, че някой мисли за тях.

Добавен преди 12 годиниВиж този цитат

Понякога няма по-мрачно място от нашите мисли, безлуният среднощен мрак на ума.

Дийн Кунц

Добавен преди 11 годиниВиж този цитат

Колко ли струва сърцето кървящо?!
И колко се плаща за мъртва душа?!
В небето летим, звездите изпращаме,
накрая към сметката влиза скръбта!

Колко ли струват минутите нежност
и колко очите - събудили чудото?!
Очакваме обич и тиха безбрежност,
но плащаме всичко в едно сиво утро.

Живеем доказвайки колко сме истински,
а дишаме свити на топка в калта!
Пази, Боже, някой от нас да поиска
две шепички нежност и чиста сълза!

Побягваме лудо, на бива да плачем,
че слабост е тази наша тъга!
Аман от велики и горди палачи!
Аман и от всичко, що има цена!

Добавен преди 11 годиниВиж този цитат

Всеки човек е създаден да обича и да бъде обичан и всеки един търси тези две неща. Когато ги намери или поне си мисли, че ги е намерил, чак тогава се чувства истински щастлив.Животът е едно постоянно търсене на щастието. Никога не се предавай, защото винаги след лошото по правило идва и доброто. Моят съвет е - следвай сърцето си и се надявай да имаш късмет и да си много щастлив като мен. Дори и да не се получи ти си длъжен пак да пробваш, защото животът е един и трябва да се бориш както се казва "със зъби и нокти" и да бъдеш упорит, и най-вече да вярваш в себе си. Вярвай и ще постигнеш всичко

Добавен преди 12 годиниВиж този цитат

Когато често се срещаме с дадени хора те стават част от живота ни. И като станат част от живота ни започват да се опитват да го променят. И се сърдят, когато не правим това, което те изискват от нас. Понеже всеки си мисли, че знае как другият трябва да живее живота си, но всъщност никой не знае как трябва да живее своя собствен.

Добавен преди 12 годиниВиж този цитат

Оптимистът мисли, че живеем във възможно най-добрия свят, а песимистът знае това. - Робърт Опенхаймер

Добавен преди 12 годиниВиж този цитат

Истинските ни врагове са собствените лоши мисли.

Далай Лама

Добавен преди 12 годиниВиж този цитат

Богатство е да бъдеш здрав, да имаш чисти мисли, добро сърце и да се усмихваш често и без повод…
Затова следвайте чувствата си, смейте се, мечтайте и бъдете щастливи.

Добавен преди 12 годиниВиж този цитат

Понякога губим прекалено много време да мислим за някой, който не мисли за нас дори и секунда!

Добавен преди 12 годиниВиж този цитат