вицове разни
В тази категория има 375 вица, разпределени в 38 страници.
- Скъпа, къде са чистачките на колата?
- Махнах ги, мили, защото полицаите непрекъснато поставят разни смешни бележки зад тях.
Бе, да ти разправям, тая моята жена е голяма късметлийка. Миналия месец намери златен пръстен, оня ден - кожено палто! Все намира разни неща.
Пък аз, с тоя моя късмет - само веднъж съм намирал - едни гащи, под спалнята, ама те пък... ми бяха големи...
Мозъкът си седял един ден пред бюрото. Изведнъж влезнал черния дроб:
- Мозък, искам обезщетение!
- Защо бе, какво става? Дай поне три основателни причини.
- Ами хората са невъзможни! Пият, друсат се, ядат кофти храна… и всичко през мене минава!
- Добре де! Ще ти дам обезщетение.
След малко писва белия дроб:
- Мозък, така не може! Направо ме направиха на парцал! Пушат, дишат лепило, а и тоя въздух… искам обезщетение!
- И ти ли… добре, ще ти дам обезщетение.
Настанало малко спокойствие. Изведнъж влиза к*ра:
- Мозък! Искам двойно обезщетение!
- Ти пък на какво основание?
- Ами през последните две седмици не съм спирал да работя, все се завирам по разни тъмни и влажни места - направо ад!
- Аз пък сега ще ти кажа защо няма да ти дам никакво обезщетение:
1) дървиш се на хората;
2) плюеш ги в лицето;
3) дори ми идваш небръснат на работа, а за костюм да не говориме…
Разни видове напиване:
1. Тип "Пепеляшка" - да се прибереш вкъщи само с един патък.
2. Тип "Снежанка" - да се събудиш в едно легло със седем мъже.
3. Тип "Червена шапчица" - събуждате се в кревата на баба си.
4. Тип "Спяща красавица" - сто години нищичко не помниш.
5. Тип "Русалка" - сутрин миришеш на риба.
Моше е, естествено, евреин и освен това – студент в Оксфорд. Явява се на изпит, който трябва да продължи цели шест часа (!) Но след като изминават първите два, той вдига ръка и квесторът се приближава към него.
- На мен – казва Моше – ми се полагат парче сушено телешко месо и чаша бира. Искам да си ги получа сега.
Квесторът го гледа недоумяващо.
- Правилно ли ви разбрах, че искате парче сушено телешко и чаша бира?
- Да, точно така. Те ми се полагат, така че си ги искам
- Но защо решихте, че ви се полага такова нещо?
Моше измъква някакъв том с размерите на тухла четворка.
- Това – казва той – е сборник с всички закони на Оксфорд от неговото основаване до сега. Ето вижте тук. Съгласно един закон от 1530 г. на всеки студент, който се явява на изпит, продължаващ повече от четири часа, му се полагат парче сушено телешко и чаша бира. Този закон не е отменен и до ден днешен и е напълно в сила. Затова ви моля да ми донесете полагащото ми се.
Квесторът се опитва да възрази с аргумента, че ще е трудно в момента да изпълни такова желание, а освен това неотдавна е приет закон, с който се забранява алкохола на територията на университета. Но Моше е упорит и държи на своето, а Англия е една правова страна, затова квесторът вика своя началник и накрая, след дълги преговори, се стига до компромис – сандвич и една кока-кола. Моше е страшно доволен, че е прецакал тия тъпи закостенели британци и то със собствените им оръжия. Но след няколко дни получава призовка да се яви пред Университетския съд. Моше е убеден, че всичко ще се размине с малко мъмрене от страна на няколко благообразни старчоци и с едно обещание, че повече няма да прави така. Действителността се оказва друга. Въведен е в огромна зала с безкрайни редици колони, цветни витражи по стъклата и необятна маса, зад която седят стотина професори, ректори, декани плюс разни лордове и перове, възпитаници на Оксфордския университет. Всичките в перуки и тоги и с изражение на инквизитори. Те единодушно изключват Моше от университета и той губи всички свои студентски права на основание на закон от 1415 г., който никой не е отменял и който и до днес е в сила.
За явяване на изпит без меч.
Из сборника "Кратки вицове": "Срещат се ЦСКА и Левски на финала на Шампионската лига.
- Другарю Сталин, вие имате ли си хоби?
- Да, колекционирам политически вицове.
- И много ли сте събрали?
- Три-четири лагера.
Сръбски графити:
"Язък че сте боядисвали!"
"Внимание! Пушенето намалява броя на вашите цигари."
"Не бъдете суеверни - носи нещастие."
"Любовта е вечна - променят се само обектите."
"Не оставяй нищо недовърш"
"Ебати стената дето нищо не пише на нея"
"Ресторантът работи от отварянето до затварянето"
"Стената е най-добрият приятел на графита"
"Първи графит в историята: Ево, ще се видим в осем при ябълката"
"Може ли да ти говоря на Вие?"
"Часовникът ми изостава, кантарът показва повече, а огледалото съвсем е развалено"
"Ако си перете чорапите, краката ви ще издържат по-дълго. Ако си миете краката, чорапите ще издържат по-дълго. А ако си миете краката и си перете чорапите, приятелите ви ще издържат по-дълго."
"Едип пръв е преодолял пропастта между поколенията"
"Пролетари от всички страни, извинявайте. Ваш Маркс"
"Животът отнема страшно много време"
"Бог създал мъжа, защото му било скучно.
После създал жената, защото на мъжа му било скучно.
После жената започнала да досажда на мъжа и мъжа на жената.
После мъжа и жената почнали заедно да досаждат на Бог.
Поука: като ви е скучно, редете пасианси!"
"Първата жена в космоса беше Лайка!"
"Ако на жената й харесва поза 69, значи обича и яйца на очи!"
"Една жена 20 години прави от сина си мъж, а друга за 20 минути го прави будала."
"Тито, върни се при нас!"
отдолу: "ДА НЕ СЪМ ЛУД!"
"Физици, цепете дърва, а не атоми"
"Атомна бомба железни врата отваря."
"Ембарго, ем санкции."
"Не пийте от водата, рибите се ебат в нея."
"Ако абортът е убийство, то чекията е геноцид, а свирката - канибализъм."
"Stranger in the night. СПИН in the morning."
"Където има сръбско пиво, там е сръбска земя!"
В кенефи:
"Тук и най-храбрите се посраха."
"Не търси вицове по стената, най-големия виц ти е в ръката"
"Избягвай посредниците: пикай директно в реката!"
"Аз не пикая в твоя басейн, затова и ти не плувай в клозета ми."
"Моля пускайте водата по два пъти, нивото на река Сава е ниско"
"Veni, vedi, pipi."
"В твоята ръка е бъдещето на тази страна."
От войната:
"Най-лошата белградска клетва: да ти показват къщата по CNN!"
"Бомбардирайте и нас, не сме крастави." (графит в Черна Гора)
"Бил, дъщеря ти да роди СЪРБИН!"
"Извинявайте, не знаехме че е невидим!!!"
"Вече и Виагра не може да го дигне."
"Вие имате невидим, ние имаме диоптри!"
"Моя е видим, ама не пада
Едно семейство имало две момченца. На по-голямото постоянно купували играчки, а на другото не. Един ден по-голямото казало на по-малкото:
- Мале виж се 'къв си смотан и тъп. Наш'те на мене постоянно ми купуват разни работи, а на тебе нищо!
По-малкото отговорило:
- Може да съм смотан, ама не съм болен от левкемия!
Хванал си един арабин българско гадже. Тя му рекла:
- Искам на НДК.
Отишли.
- Искам на такси.
Разкарвал я с такси цял ден, купувал й разни работи. Вечерта почнал да й се пуска, а оная се дърпа. Арабинът й казал:
- На НДХ водил? Водил? На тахи возил? Возил. Метаха пила? Пила. Бохлуци хупувал? Хупувал. Сега ако няма сех ще има бох.
